• معاملات برخط
 • مزاياي معاملات آنلاين
  • صرفه جویی در وقت
  • ارتقاء کیفی معاملات
  • افزایش پوشش جغرافیایی
  • افزایش سرعت در انجام معاملات
  • دریافت یا واریز وجه در کوتاه ترین زمان
  • سفارش خريد يا فروش سرمايه‌گذار دقيقاَ در زمان موردنظر وي وارد سامانه معاملات مي‌شود

  سرمايه‌گذاران مي‌توانند اطلاعات صورت حساب خود را در لحظه مشاهده نمايند.

  تصميم‌گيري خريدار و فروشنده متأثر از اطلاعات و تحليل خود اوست، نه افراد معامله‌گر كارگزاري

  معاملات برخط (Online Trading) دسترسي سريع، آسان و مطمئن سرمايه‌گذاران به سامانه معاملات گسترش روز افزون دستگاه های هوشمند شخصی (موبایل و تبلت ) و علاقه مندی به فعالیت فعالان بازار سرمایه به کسب اطلاع از وضعیت بازار در حین انجام فعالیت های روزانه وانجام عملیات خرید و فروش از راه دور بدون نیاز به مراجعه حضوری منجر به طرح ریزی و توسعه سامانه همراه پلاس شد. معاملات اینترنتی در بازار بورس اوراق بهادار روز به روز در حال گسترش است به گونه اي که سهامداران به جاي مراجعه به دفاتر کارگزاري جهت ارائه درخواست خرید و فروش، می توانند از طریق اینترنت درخواست خود را ارائه نمایند. انجام معاملات در بورس به صورت الکترونیک سبب افزایش سرعت عملیات، کاهش بوروکراسی و مهمتر از همه کاهش هزینه هاي معاملات شده و بدین ترتیب سهولت مشارکت در بازار سهام، سبب رونق بورس و کارآیی شبکه اقتصادي می شود.

  از طریق معامله آنلاین تمام عملیاتی که در روش سنتی و روش معاملات اینترنتی سهام به صورت دستی و با دخالت نیروی انسانی انجام می شد، به صورت مکانیزه و از طریق بسترهای امن مخابراتی در کسری از ثانیه انجام می شود. ویژگی این روش سرعت بالای ارسال سفارش به هسته معاملات است. همچنین از طریق سامانه

  معاملات آنلاین تمامی مراحل خرید و فروش و تراکنش های مالی از جمله واریز وجه، دریافت وجه، تایید حواله واریزی، ارسال سفارش، ارائه صورتحساب به صورت آنلاین انجام می گیرد.

 • تفاوت معاملات آنلاین و آفلاین در بورس چیست؟

  در بازار سرمایه به دو شکل معاملات آنلاین و آفلاین (معاملات الکترونیک ) می توان ثبت سفارش های خرید و فروش را انجام داد، در اینجا به مقایسه تفاوت های روش آنلاین و آفلاین می پردازیم.

 • تفاوت معاملات آنلاین و آفلاین

  در سفارش های آنلاین شما می توانید با استفاده از سامانه هایی مثل آنلاین پلاس که مخصوص کارگزاری است، معاملات خود را به صورت لحظه ای و فوری انجام دهید و نیاز به تایید شخص ثالث وجود ندارد. در این حالت کافی است بعد از ورود به سامانه آنلاین ، سفارش خرید یا فروش خود را ثبت کنید تا در صورت محقق شدن شرایط خرید و یا فروش صورت گیرد.

  اما بخشی از افرادی که در بورس فعالیت می کنند ممکن است اطلاعات و دانش کافی برای استفاده از خدمات آنلاین را نداشته باشند و به واسطه عدم آگاهی سرمایه خود را از دست بدهند.

  به عنوان مثال ممکن است قیمت هر سهم خساپا 500 تومان باشد اما شخص سفارش فروش از قیمت 400 تومان بگذارد و به این شکل سهام خود را با یک اشتباه تایپی زیر قیمت بفروشد.

  پس باید راهکاری باشد تا افرادی با این شرایط بتوانند در امنیت بیشتری سفارش ها و معاملات خود را پیگیری کنند.

 • روش معاملات آفلاین دقیقا همین است

  در این حالت فرد می تواند به سامانه معاملاتی دسترسی داشته باشد اما نوع سفارش گیری آنی نیست و نیاز به تایید کارشناس کارگزاری دارد و پس از تایید کارشناس ، معامله گر کارگزاری، سفارش را وارد سیستم معاملات خواهد کرد و در واقع کارگزار است که سفارش آنها را دریافت کرده و به سامانه معاملات می فرستد و خرید و فروش را انجام می دهد به همین علت در سیستم آفلاین، انجام سفارش با تاخیر بیشتری انجام خواهد شد.

  هر زمان که سامانه آنلاین با کندی یا قطعی همراه باشد شما می توانید سفارشات خود را در سامانه آفلاین ثبت کنید تا معاملات شما توسط معامله گر کارگزاری انجام شود.

 • معایب معاملات آفلاین
  سرعت کم در اجرای فرایند خرید و فروش

  در این روش، احتمال دیر انجام شدن سفارشات به دلیل بالا بودن تعداد سفارشات ثبت شده مشتریان وجود دارد.

  در صورتی که مشتری اقدام به ثبت سفارش با قیمت مشروط کرده باشد این احتمال وجود دارد که قیمت معاملاتی با قیمت ثبت شده مشتری متفاوت باشد و سفارش با تاخیر انجام شده و یا انجام نشود.

 • رویه دریافت دسترسی مشتریان به معاملات الکترونیک ( آفلاین )

  1. ثبت نام مشتری در سامانه سجام

  2. مراجعه به بخش پذیرش کارگزاری و احراز هویت مشتری و دریافت اصل شناسنامه و کارت ملی و اسکن آنها توسط بخش پذیرش و یا ثبت نام به صورت غیر حضوری

  3. تکمیل فرم قرارداد توافق نامه معاملات الکترونیک ( آفلاین ) توسط مشتری

  4. تایید قرارداد توافق نامه معاملات الکترونیک (مبنی بر تکمیل بودن کلیه مدارک) و ثبت در سامانه کارگزاری توسط واحد پذیرش

  5. ارسال همزمان کد کاربری و رمزعبور توسط واحد پذیرش مطابق ماده 6 قرارداد ارسال به پست الکترونیکی ثبت شده در قرارداد توسط مشتری

  6. آدرس ورود به سامانه معاملات اینترنتی https://c.ansarbankbroker.ir

  7. تغییر رمز عبور در اولین ورود به سامانه توسط مشتری

شما می توانید سوالات خود را از طریق تماس با شماره تلفن 02143364 داخلی های 202 الی204 با کارشناسان ما مطرح نمایید.

1390-۱۴۰۲ هلدینگ الماس داده (دانش بنیان)