ارکان صندوق:

 

نوع صندوق

سهامی

مدیر صندوق

تامین سرمایه امید

متولی صندوق

مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آزموده کاران ــ حسابداران رسمی

حسابرس

موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهیافت و همکاران

مدیران سرمایه‌گذاری

سمیه کلبری، الیار مهاجر رهبری، میلاد رحمانیانی

مدیر ثبت

شرکت کارگزاری بانک انصار

ضامن نقد شوندگی اول

بانک انصار

تاریخ آغاز فعالیت

1391/12/13

 

معرفی صندوق سرمایه گذاری مشترک نوید انصار

صندوق نوید انصار در تاریخ1391/09/10 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاریموضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه سال ١٣٨٤، فعالیت خود را آغاز کرد. اینصندوق با شماره 11141 نزد سبا به ثبت رسیده است. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوبقوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسطمدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعداز ارایه درخواست صورت می گیرد. علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الزامات فعالیت صندوق می‌توانند اساسنامه و امیدنامه صندوق را مطالعه کنند. برای دریافت اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته صندوق نیز می­توانند به بخش بازدهی، خالص ارزش دارائیها و نمودارهای در تارنمای  http://www.parsgostarfund.com مراجعه نمایند.

مزایای صندوق های سرمایه گذاری

 

1. مدیریت حرفه اي سرمایه: یکی از مزایاي مهم صندوق هاي سرمایه گذاري آن است که توسط گروهی از تحلیل گران و افراد حرفه اي مدیریت می شوند و همین مساله نکته ي بسیار مهمی براي سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خرد و غیر حرفه اي به شمار می رود تا بدینگونه فردي را براي سرمایه گذاري و مدیریت بر سرمایه شان بگمارند.

.2 تنوع: براساس تئوري هاي مالی با افزایش تنوع در سرمایه گذاري می توان خطر سرمایه­ گذاري را کاهش داد و کاهش قیمت یک سهم را با افزایش در سایر اوراق بهادار جبران کرد. معمولاً سبد صندوق هاي سرمایه گذاري حاوي ده ها سهم و یا اوراق مشارکت متنوع است تا خطر سرمایه گذاري به حداقل برسد در حالی­که چنین تنوعی براي سرمایه گذاران خرد براحتی میسر نمی شود. .

3. سادگی: سرمایه ­گذاري در صندوق هاي سرمایه­ گذاري ساده است و نیازي به تحلیل­هاي پیچیده ندارد، همچنین خرید و فروش سهام صندوق به سهولت انجام می­گردد.

4.  نقدینگی: صندوق این امکان را به سرمایه ­گذار می­ دهد که در سریع­ترین زمان ممکن پول خود را نقد کرده و براي فروش واحدهاي سرمایه­ گذاري خود با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

دستورالعمل نحوه­ ی صدور واحدهای سرمایه گذاری

 

1-مراجعه به یکی از شعب منتخب کارگزاری و تکمیل فرم مشخصات سرمایه ­گذار به همراه فرم پذیره­ نویسی / درخواست صدور واحد سرمایه گذاری

2-ارائه مدارک هویتی / معرفی نامه یا وکالتنامه

3-واریز به حساب بانکی صندوق و ارائه فیش واریز به نماینده مدیر صندوق

4-دریافت رسید واریز وجه از نماینده مدیر

5-تحویل اعلامیه صدور و گواهی سرمایه­ گذاری حداکثر تا پایان دو روز کاری در محل ارائه درخواست به سرمایه گذار

دستورالعمل نحوه­ ی ابطال واحدهای سرمایه گذاری

 

1-مراجعه به یکی از شعب و تکمیل فرم درخواست ابطال واحد سرمایه­ گذاری

2-تحویل گواهی سرمایه ­گذاری به همراه فرم درخواست ابطال واحد سرمایه­ گذاری به نماینده مدیر

3-ارائه مدارک هویتی / معرفی­ نامه و وکالتنامه رسمی برای ابطال الزامی است

4-تحویل رسید ابطال به سرمایه­ گذاری یا نماینده قانونی وی

5-صدور اعلامیه ابطال واحدهای سرمایه ­گذاری و تحویل به سرمایه­ گذار / نماینده قانونی وی

آدرس وب سایت صندوق نوید انصار

 

آدرس وب سایت صندوق نوید انصار: http://parsgostarfund.com