تاریخ انتشار: دوشنبه 10 خرداد 1400
تحلیل برتر- چالش‌ها و مشکلات صنعت کارگزاری و تأثیر آن بر بازار سرمایه با حضور معاونت مالی و پشتیبانی کارگزاری بانک انصار

  تحلیل برتر- چالش‌ها و مشکلات صنعت کارگزاری و تأثیر آن بر بازار سرمایه با حضور معاونت مالی و پشتیبانی کارگزاری بانک انصار

امتیاز: Article Rating

این برنامه با حضور علی شفیعی؛ معاونت مالی و پشتیبانی کارگزای بانک انصار و به تهیه‌‌کنندگی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری اجرا و پخش خواهد شد و پس از اتمام برنامه نیز، بازپخش آن از قسمت آرشیو تحلیل برتر  در صفحه اول سایت کانون و در همین صفحه در دسترس قرار خواهد گرفت.

مخاطبین عزیز می‌توانند سئوالات خود از میهمان برنامه را قبل از ساعت ۱۷ عصر روز قبل از طریق شماره پیامک ۱۰۰۰۰۱۰۰۰۰۵ مطرح نمایند.

چالش‌ها و مشکلات صنعت کارگزاری و تأثیر آن بر بازار سرمایه

1️ برداشت 37.5 درصد از کارمزد کارگزاران و واریز به حساب صندوق توسعه بازار که تا اوایل فروردین ماه 1400 از محل این وجوه واحدهای سرمایه‌ گذاری برای کارگزاری‌ها صادر می‌گردید اما از فروردین به بعد این وجوه در حسابی جداگانه برای هر کارگزاری ذخیره می‌شود. .

2️ مبالغی که تا فروردین ماه برای کارگزاران واحد صندوق صادر گردیده حدوداً 30 درصد کاهش ارزش داشته که شناسایی این زیان علاوه بر تحمیل بار مالیاتی برای شرکت صورت‌های مالی کارگزاری ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

3️ موضوع سهم خواهی شرکت‌های نرم افزاری ارائه دهنده خدمات نیز موجب خروج نقدینگی از صنعت می‌شود.

4️ قوانین مالیاتی در خصوص تأمین مالی کارگزاری‌ها از بانک‌ها در راستای فعالیت اعطای اعتبار به مشتریان موجب گردیده تا نرخ تأمین مالی بیشتری به سرمایه‌گذاران یا مشتریان اعتباری تحمیل گردد (اعمال مالیات بر ارزش افزوده از طرف کارگزاری به مشتریان و واریز به حساب اداره امور مالیاتی) از طرفی این امر نیز موجب خروج نقدینگی از صنعت می‌گردد.

 

برای دریافت بازپخش کلیک کنید
اشتراک گذاری
تصاویر
  • تحلیل برتر- چالش‌ها و مشکلات صنعت کارگزاری و تأثیر آن بر بازار سرمایه با حضور معاونت مالی و پشتیبانی کارگزاری بانک انصار
ثبت امتیاز
دی ان ان